•  roman.kral@ladera.cz
  •  +420 602 500 393

search

Firmy mohou začít žádat o dotace na vzdělávání svých zaměstnanců.

11. dubna 2016

Od 31. 3. 2016 mohou zaměstnavatelé opět žádat o příspěvek na podporu vzdělávání zaměstnanců v rámci projektu POZVEZ II („Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II“).

Co a proč je POVEZ II?

Projekt POVEZ II se zabývá problematikou adaptability pracovní síly v podnicích na neustále se měnící situaci na trhu. Pro zvýšení konkurenceschopnosti a rozšíření činnosti musí zaměstnavatelé disponovat kvalifikovanou pracovní silou. Projekt proto řeší jednak problém nesouladu mezi dovednostmi a kvalifikačními předpoklady nabízenými a požadovanými, tedy nedostatečnou flexibilitu pracovní síly.

Na co je projekt POVEZ II určen?

Do projektu se mohou zapojit zaměstnavatelé i fyzické osoby (OSVČ) a získat tak finanční příspěvky na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Současně budou zaměstnavateli hrazeny mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců, a to po dobu jejich vzdělávání.

Do projektu je možné zařadit i potenciální zaměstnance.

Kdo může o dotaci požádat?

Právnická osoba (firma) včetně nestátních neziskových organizací nebo fyzická osoba (OSVČ).

Žadatelé nejsou nijak omezováni z pohledu převažující ekonomické činnosti (dle klasifikace CZ-NACE). Vyloučeni jsou zaměstnavatelé, kteří mají sídlo na území hl. m. Prahy (zapojit se však mohou pobočky stejného zaměstnavatele sídlící mimo území hl. m. Prahy).

 

Celé znění projektu a přílohy žádosti:

http://portal.mpsv.cz/upcr/esf/projekty_v_realizaci/celorep/povez-ii

 

Obraťte se na nás, pomůžeme Vám:

S KONZULTACÍ PŘI ZPRACOVÁNÍ A PODÁNÍ ŽÁDOSTI

(poskytneme Vám konzultaci, jak připravit podklady k žádosti nebo jak připravit vhodný vzdělávací program)

 

Kontaktovat nás můžete přes formulář ZDE.

Stručně o nás

Specializujeme se zejména na kvalitní vedení a zpracování účetní a mzdové agendy na míru šité našim klientům. Pomůžeme Vám rovněž v oblasti personalistiky, poskytování poradenských a vzdělávacích činností. Zaměřujeme se hlavně na malé a střední podniky a také živnostníky v regionu.

Kontakt

cr

Ladera Solutions, s.r.o.

  sídlo: V Břízách 532, 280 02 Kolín

   kancelář: Sokolská 1095, 280 02 Kolín

  +420 602 500 393
  roman.kral@ladera.cz